Osvrt na kadetkinje (U17): Rezultat izvan konkurencije, ali odlična igra!

Osvrte na proteklu sezonu naših mlađih kategorija završavamo s onim najstarijima – našim kadetkinjama (U17 selekcija) koje su se natjecale u ligi regije Istok.

​Ova sezona za našu U17 ekipu imala je primarni cilj omogućiti kontinuitet jakih utakmica i potreban broj minuta na parketu za sve igračice. Upravo zbog toga, ekipi su priključene i dvije starije cure kojima je igranje ovih susreta bilo od izuzetne važnosti za njihov danji razvoj. Zbog tog fokusa na razvoj igračica, naša je ekipa ove sezone nastupala izvan službene konkurencije.
​Međutim, ono što se događalo na parketu itekako se broji! Naše su cure pokazale da se iz utakmice u utakmicu dižu na višu razinu i razvijaju. Kroz 8 odigranih utakmica upisale su fantastičan omjer od 5 pobjeda i samo 3 poraza, što ih po učinku na terenu svrstava na sjajno 2. mjesto u regiji!


​Ove brojke i borbenost u svakom kolu jasan su pokazatelj da unutar ove kategorije imamo ogroman potencijal i igračice koje već sada kucaju na vrata seniorske košarke. Skupljeno iskustvo i pobjednički nizovi bit će im ogroman motiv za sve buduće sportske izazove. Cure koje su nastupale za U17: Sara Hak (cap), Lara Benić, Ema Miškulin, Karla Grgić, Marinela Kremeček, Ella Marić, Dora Šimunović, Larisa Ciprijanović, Tena Katušić, Ema Pranjić, Ema Vidović, Sara Lončarić, Marija Cindrić Aladrović, Naomi Petranović.


​Čestitamo našim kadetkinjama i stručnom stožeru na izvrsnoj sezoni, sjajnim rezultatima i pravom sportskom pristupu! Veliko hvala svima koji podržavaju rad naših mlađih kategorija!